*

Zoeken
  Zoeken met  
22.9 °C
NNO 3
 
files 36
43 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
di 13 sep 2011, 22:31

Belgische premier gaat bij OESO werken

BRUSSEL -  De Belgische premier Yves Leterme wordt eind dit jaar adjunct-directeur van de OESO, de Organisatie van Economische Samenwerking en Ontwikkeling. Hij heeft dat dinsdag bevestigd aan de Vlaamse publieke omroep VRT.

Foto: Reuters

Leterme was tweemaal premier van België en tussendoor minister van Buitenlandse Zaken. Sinds juni vorig jaar is hij demissionair.

Leterme (50) is een Vlaamse christendemocraat. Hij was onder meer minister-president van de Vlaamse deelregering en voorzitter van zijn partij. In 2008 werd hij voor het eerst premier van België, maar hij trad eind van dat jaar af na beschuldigingen dat hij rechters onder druk had willen zetten in de Fortisaffaire. Enkele maanden later pleitte een speciale Kamercommissie hem daarvan min of meer vrij.

Onder zijn opvolger Herman Van Rompuy werd Leterme minister van Buitenlandse Zaken. Toen Van Rompuy eind 2009 werd gekozen tot EU-president, werd Leterme opnieuw premier.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!
Gerelateerde artikelen