*

Zoeken
  Zoeken met  
15.0 °C
N 2
 
files 7
10 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
do 22 sep 2011, 18:52

Rutte: Turkije uit de NAVO niet aan de orde

DEN HAAG -  Turkije uit de NAVO zetten is niet aan de orde. Dat stelde premier Mark Rutte donderdag tijdens de algemene beschouwingen. „Wel zijn we tegenstander van de retoriek die door Turkije wordt gebruikt. Die is veel te ophitserig”, aldus Rutte.

Foto: ANP

PVV-leider Geert Wilders zei woensdag te willen dat premier Mark Rutte in actie komt om Turkije uit de NAVO te laten gaan vanwege dreigementen aan het adres van Israël. Wilders sprak van oorlogstaal en oorlogsretoriek van Turkse zijde.

Rutte zei dat Turkije op het taalgebruik is aangesproken door minister Uri Rosenthal (Buitenlandse Zaken). „We hebben opgeroepen tot terughoudendheid. Rutte noemde Turkije verder een belangrijke NAVO-bondgenoot van Nederland.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!