De manager van de plantage en zijn rechterhand huurden twee mannen in om het 'ongedierte' op de plantage op Borneo uit de weg te ruimen. Voor een dode orang-oetang kregen de ingehuurde mannen 85 euro, voor andere apensoorten betaalde de manager 17 euro.
„De twee gebruikten luchtdrukgeweren om de orang-oetangs uit de bomen te schieten. Daarna werden ze door zes jachthonden opgejaagd”, aldus aanklager Suroto. De mannen sloegen de dieren vervolgens dood met stenen en stokken.
In november arresteerde de politie de vier verdachten, nadat foto's waren opgedoken van de mannen met hun prooi. Volgens analisten leven nog 50.000 tot 60.000 orang-oetangs in het wild. Daarvan leeft ongeveer 80 procent in Indonesië.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Sim Only € 0 | KPN
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!