Een van zijn voormalige bewakers Ron Evans laat in een onlangs verschenen boek On Her Majesty's Service geen spaan heel van Rushdie, meldt de Daily Telegraph op haar website.
Evans omschrijft de auteur als bot en arrogant. Ook zou Rushdie gierig zijn en vroeg hij zijn bewakers huur voor hun kamer in het huis waar hij was ondergedoken. Ook moesten ze op hun kamer blijven als de schrijver vrouwelijk gezelschap ontving.
"Op een dag was hij zo onhandelbaar dat we hem opsloten in een kast onder de trap", schrijft de agent van Special Branch. "We zijn toen met zin allen naar de pub gegaan. Toen we voldaan terugkwamen, hebben we hem bevrijd."
Rusdie werd door de toenmalige geestelijke leider van Iran, Khomeiny, tot een fatwa werd veroordeeld, wegens zijn 'blasfemische' boek Satanic Verses.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Sim Only € 0 | KPN
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!