*

Zoeken
  Zoeken met  
 
-4 °C
NO 2
 
files 0
0 km.
euro95
diesel
1,772
1,476
 
 
ma 29 sep 2008, 14:41

VS stationeren radar in Israël

JERUZALEM -  De Verenigde Staten hebben een nieuw radarsysteem in Israël gestationeerd en daarmee zijn voor het eerst Amerikaanse militairen permanent in Israël gelegerd. Dat meldde de BBC maandag.

De radar heeft een groot bereik en is bedoeld om Israël op tijd te waarschuwen in geval van een raketaanval door Iran. Het Amerikaanse systeem staat op de luchtmachtbasis Nevatim in de Negev. Er werken 120 Amerikaanse militairen. Objecten zo klein als een tennisbal kunnen op een afstand van 2000 kilometer door de radar worden gevolgd.

Israël vreest een mogelijke nucleaire aanval van Iran en heeft volgens mediaberichten de Amerikaanse regering gevraagd een preventieve aanval op Iraanse nucleaire faciliteiten te mogen uitvoeren. De Amerikaanse president George Bush zou dit hebben geweigerd.


Weekendabonnement
Weekendabonnement?
Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!


Logospel De Telegraaf