*

Zoeken
  Zoeken met  
18.8 °C
ONO 3
 
files 9
11 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
ma 06 okt 2008, 14:30

Doden door treinongeluk Hongarije

BOEDAPEST - 

Vijf mensen zijn om het leven gekomen toen een sneltrein ten zuidoosten van de Hongaarse hoofdstad Boedapest van achter inreed op een langzamere trein. Daarnaast raakten 26 personen gewond. Een woordvoerder van staatsspoorbedrijf MAV maakte bekend dat het ongeval is veroorzaakt door een slecht functionerende seinpaal.


Bij het treinongeluk in Hongarije zijn tenminste drie mensen om het leven gekomen. Bij het treinongeluk in Hongarije zijn tenminste drie mensen om het leven gekomen. Foto: EPA
De ravage ontstond toen een sneltrein van achter inreed op een langzamere trein. De ravage ontstond toen een sneltrein van achter inreed op een langzamere trein. Foto: EPA

Volgens transportdeskundigen kampt MAV met een enorme schuldenlast terwijl investeringen noodzakelijk zijn voor het verouderde spoor en het aftandse rijdend materieel.

Het ongeval heeft geleid tot het vertrek van de minister van Transport, Pal Szabo. Ook de baas van MAV stapte op.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!