Drie auto’s met explosieven reden in op een complex van de Verenigde Naties, het kantoor van de president van Somaliland en de Ethiopische vertegenwoordiging in Hargeysa, de hoofdstad van Somaliland, een afgescheiden stuk Somalië.
Onder de doden zijn het hoofd van de VN-vestiging en twee Somalische personeelsleden van de VN. Een woordvoerder van het ziekenhuis in Hargeysa sprak over zeker vierentwintig gewonden.
Bij twee bomaanslagen in Bosasso, een stad bijna 500 kilometer noordoostelijker in de regio Puntland, vielen zes doden. Auto’s met explosieven reden in op een centrum van de plaatselijke inlichtingendienst. Alle slachtoffers maakten volgens de president van Puntland, Mohamoud Musa Hirsi Adde, deel uit van de inlichtingendienst.
De golf aanslagen overschaduwt de onderhandelingen in het buurland Kenia over de aanhoudende politieke crisis in Somalië. Oost-Afrikaanse leiders drongen dinsdag bij Somalische leiders erop aan zo snel mogelijk een nieuw kabinet te vormen. Somalië heeft sinds de val van dictator Mohamed Siad Barre in 1991 geen werkende regering meer gehad.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Sim Only € 0 | KPN
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!