Volgens Hayden houdt Osama bin Laden zich schuil in het stammengebied in het noordoosten van Pakistan, maar bemoeit hij zich niet met de dagelijkse gang van zaken van al-Qaeda. „Het ziet er naar uit dat hij grotendeels geïsoleerd is van de dagelijkse operaties van de organisatie waarvan hij in naam hoofd is”, aldus Hayden. Hij „stopt veel energie in zijn eigen overleving en veiligheid”, aldus de CIA-baas.
De arrestatie van Bin Laden heeft voor de VS nog steeds de hoogste prioriteit. „Zijn dood of gevangenneming zou grote invloed hebben op het zelfvertrouwen van zijn aanhangers, op zowel leden van de harde kern van al-Qaeda als andere extremisten overal in de wereld”, aldus Hayden.
Volgens hem is de invloed van al-Qaeda met succes teruggedrongen in Irak, Indonesië, de Filippijnen en Saudi-Arabië. Maar hij waarschuwt dat de organisatie steeds meer activiteiten ontplooit in Noord- en Oost-Afrika, Jemen en Pakistan.
Hayden werd in mei 2006 benoemd tot hoofd van de CIA door president George Bush. Het is niet duidelijk of hij aanblijft als Barack Obama in januari in het Witte Huis komt.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Telfort Sim Only
Hete Huisvrouwen
Erotische webwinkel
Simpel Sim Only Abonnement
Nu bij neckermann.com
Autoverzekering
Vakantie Dagdeals
Win en verras iemand
Boek je zomervakantie
Last minute Gambia
Spectaculinair genieten
Nu € 4 korting op
Winterbanden