De Telegraaf
Zoeken
  Zoeken met  
 
4 °C
Z 2
 
files 0
0 km.
euro95
diesel
1,465
1,107
 
 

SNELNIEUWS

Zaterdag 7 november
za 22 nov 2008, 11:58

Iran executeert ’Israëlische spion’

TEHERAN -  In Iran is een man opgehangen die was veroordeeld omdat hij voor aartsvijand Israël zou hebben gespioneerd. Dat meldde een Iraanse functionaris zaterdag. Het vonnis van de veroordeelde, Ali Ashtari, werd afgelopen maandag uitgevoerd.

De zakenman Ashtari werd twee jaar geleden gearresteerd. In juni veroordeelde een speciale rechtbank voor nationale veiligheidszaken hem ter dood omdat hij voor de Israëlische inlichtingendienst Mossad zou hebben gespioneerd. De 45-jarige Ashtari verkocht geavanceerde elektronica aan het Iraanse leger, die door de Mossad van afluisterapparatuur zou zijn voorzien.

De spanningen tussen Iran en Israël zijn flink toegenomen na het aantreden van de Iraanse president Mahmoud Ahmadinejad in 2005. Ahmadinejad heeft herhaaldelijk gedreigd Israël van de kaart te vegen. Israël beschuldigt Iran ervan in het geheim te werken aan een kernwapen en zinspeelde meermaals op een militaire aanval om dat te voorkomen.

Plaats op:      Facebook    Plaats op eKudos    Plaats op MSN reporter    Plaats op Delicious    Plaats op Twitter

Please Wait ...
loading ...
 
 
Gouden Gids
De Telefoongids
Kans op €3000,- !
Puzzel mee voor het goede doel en maak wekelijks kans op €3000,- !.

Meest gelezen

Telegraaf | buitenland | binnenland | prive | digitaal | telesport | overgeld | vrouw | dft |
Please Wait ...
loading ...
De columnisten van De Telegraaf