*

Zoeken
  Zoeken met  
22.2 °C
ONO 3
 
files 23
42 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
wo 28 nov 2007, 15:32

Honden richten bloedbad aan

door onze redactie
Een Britse vrouw is dinsdag aangevallen door groep wilde straathonden in Bulgarije. Ze werd zo zwaar toegetakeld dat ze daarna overleed.

Margaret Gordon (56) liep op straat, vlakbij haar huis in het zuidoosten van Bulgarije. Acht wilde honden besprongen haar en scheurden het vlees van haar buik, armen en benen. Toen ze op de grond viel haalden ze uit naar haar hoofd en keel.

Kinderen uit het dorp probeerden haar tevergeefs te helpen. Een herder slaagde er wel in de troep te verdrijven. Voordat de ambulance arriveerde was de vrouw overleden aan bloedverlies. Ze overleed in de armen van haar toegesnelde man Jim, die was gewaarschuwd door de kinderen.

"Ik rende nog naar Margaret toe en zag allemaal mensen om haar heen staan. Het zag er verschrikkelijk uit, ze had zoveel bloed verloren", vertelt een zwaar aangeslagen Jim Gordon in de Telegraph.

Volgens een getuige raakten de beesten helemaal door het dolle heen toen ze bij de eerste beet bloed proefden. "Ik loop achter een rollator en kon haar niet snel te hulp schieten. Ik heb nog wel een steen naar de honden gegooid om ze weg te jagen", vertelt de man.

Het echtpaar woonde net een jaar vlakbij het dorp Nedyalsko. Veel Britten gaan in de nieuwe EU-lidstaat wonen vanwege de lage grondprijzen daar.

Zwerfhonden zijn een groot probleem in Bulgarije. Veel mensen die de straat opgaan, nemen stokken mee voor het geval ze te dichtbij komen. Maar normaal gesproken zijn de dieren rustig en zoeken ze alleen eten of aandacht.

Bulgaarse media speculeren dat deze groep is ontsnapt uit een fabriek waar ze gebruikt worden als bewakingshonden. Veel van die honden krijgen rauw vlees te eten om ze agressiever te maken.

De lokale politie is op jacht gegaan naar de bloeddorstige honden. Het onderzoek naar het voorval loopt nog.

In de hoofdstad Sofia zijn tenminste 35.000 straathonden. Sommigen beweren zelfs dat er voor elke inwoner vier zijn.


SNELNIEUWS

Zondag 27 mei

Meest gelezen

Telegraaf | Buitenland | Binnenland | Prive | Digitaal | Telesport | OverGeld | Vrouw | DFT | Film en Uitgaan | MijnBedrijf | Reiskrant | Autovisie | Varen |
header image