De Veiligheidsraad was in de nacht van zaterdag op zondag in spoedzitting bijeengekomen om zich te buigen over de strijd tussen Israël en de Palestijnen in de Gazastrook.
Bronnen rond de Veiligheidsraad lieten weten dat de Verenigde Staten geen steun wilden geven aan een door Libië ingediende tekst. Libië had gepleit voor het oproepen tot een onmiddellijk bestand.
Volgens de VS was de tekst te kritisch over Israël. Het zou de regering van president George W. Bush onder meer hebben gestoord dat in de verklaring niet werd gerept van raketbeschietingen vanuit de Gazastrook op Israël.
Washington zou er bovendien op staan dat de Palestijnse beweging Hamas in een verklaring een terroristische groep wordt genoemd, die op illegale wijze de macht in de Gazastrook heeft gegrepen.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Sim Only € 0 | KPN
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!