*

Zoeken
  Zoeken met  
15.0 °C
N 2
 
files 10
14 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
ma 16 feb 2009, 18:17

Zaak tegen MDC-prominent uitgesteld

HARARE -  In Zimbabwe is de zaak tegen MDC-ministerskandidaat Roy Bennett uitgesteld. Bennett wordt door de politie verdacht van terrorisme en sabotage. De blanke Bennett moest maandag voor de rechtbank in de plaats Mutare verschijnen, maar zijn aanklagers kwamen niet opdagen, meldde zijn advocaat Trust Maanda.

Roy Bennett Roy Bennett Foto: AFP

Volgens Maanda staat de zitting nu voor dinsdag gepland. Ook is de periode verlengd dat Bennet zonder vorm van proces vast kan worden gehouden, aldus de raadsman.

Bennett werd vrijdag aangehouden op een luchthaven bij de Zimbabwaanse hoofdstad Harare. Dat gebeurde kort voor de beëdiging van de regering, waarin de MDC moet gaan samenwerken met ZANU-PF van president Robert Mugabe. De MDC noemde Bennetts arrestatie „schandalig” en „politiek gemotiveerd.”

Bennett is één van de weinige blanke leden van de MDC. In 2003 werd zijn boerderij onteigend. Hij vluchtte later naar Zuid-Afrika nadat hij werd beschuldigd van het beramen van moord op Mugabe.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!