Dit meldde de Duitse krant Die Welt donderdag. Onderzoek van de universiteit Mainz heeft aangetoond dat waterstofperoxide (H2O2) indirect de vorming belet van voldoende melanine, de kleurstof van het haar. H202 ontstaat van nature bij de menselijke stofwisseling. Het agressieve bleekmiddel wordt bij jonge mensen snel weer afgebroken.
Bij oudere mensen werkt dat mechanisme niet goed meer. Het waterstofperoxide dat zich in het lichaam ophoopt, breekt vervolgens het enzym tyrosinase af, dat verantwoordelijk is voor de productie van voldoende melanine.
Van buitenaf toegediende waterstofperoxide wordt van oudsher gebruikt voor het bleken van haar. Het fenomeen is bekend van domme blondjes. De Duitse taal heeft er de uitdrukking Wasserstoff-Superblondine voor, van waterstofsuperoxide, de oude benaming van waterstofperoxide.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Telfort Sim Only
Hete Huisvrouwen
Erotische webwinkel
Simpel Sim Only Abonnement
Nu bij neckermann.com
Autoverzekering
Win en verras iemand
Boek je zomervakantie
Last minute Gambia
Spectaculinair genieten
Nu € 4 korting op
Winterbanden
Wat voor weer wordt het vandaag?