Een tegemoetkomende vrachtwagen kwam op de verkeerde weghelft terecht en botste frontaal op de auto. Tsvangirai liep verwondingen op aan hoofd en nek.
De premier liep het ziekenhuis uit, vergezeld door enkele ministers van zijn MDC-partij. Mensen buiten de medische instelling applaudisseerden toen ze hem zagen. Tsvangirai reed vervolgens weg.
De premier denkt zelf dat het geen ongeluk was, maar een aanslag. De minister van Financiën, Tendai Biti, zei dat de premier beter beveiligd had moeten worden. Biti liet weten dat de partij een eigen onderzoek start, naast dat van de politie.
Volgens Tsvangirai zijn er in totaal vier aanslagen gepleegd op zijn leven. In 1997 bijvoorbeeld probeerden enkele mannen hem uit het raam van zijn kantoor te gooien. Ook overleefde de voormalige oppositieleider een flink pak rammel van veiligheidstroepen.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Sim Only € 0 | KPN
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!