*

Zoeken
  Zoeken met  
15.0 °C
N 2
 
files 9
10 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
wo 11 mrt 2009, 20:00

Vrouwenhaat motief bloedbad?

WINNINGEN -  Tim Kretschmer, de 17-jarige jongen die een bloedbad aanrichtte in Zuid-Duitsland, had het vooral gemunt op vrouwen. Bijna alle slachtoffers van de schietpartij woensdag op de school in Winnenden zijn vrouw. Dat heeft de minister van Binnenlandse Zaken van de deelstaat Baden-Württemberg, waar het drama zich afspeelde, laten weten.

Een slachtoffer wordt weggedragen Een slachtoffer wordt weggedragen Foto: AFP

In Duitse media wordt volop gespeculeerd over het motief van de dader. Door het hoge aantal vrouwen onder de slachtoffers, kan vrouwenhaat mogelijk het motief geweest zijn, meldt Bild. "Het is opvallend dat onder de slachtoffers veel vrouwen zijn", meldt een politiewoordvoerder.

Daar komt bij dat de schutter onlangs door zijn vriendin zou zijn gedumpt, waardoor hij slecht in zijn vel zat, aldus een voormalige klasgenoot in Bild.

Moordpartij

Kretschmer schoot op een middelbare school negen scholieren dood, een jongen en acht meisjes. Ook vermoordde hij drie leraressen. De zeven gewonden op de school waren ook vrouwen.

Op zijn vlucht buiten de school schoot de dader nog drie mensen dood en verwondde twee agenten. Hij sloeg uiteindelijk de hand aan zichzelf. De drie doden waren een medewerker van een psychiatrisch ziekenhuis vlakbij de school en een medewerker en een klant van een Volkswagen-dealer.

De meeste scholieren zijn volgens Rech met een doelgericht schot in het hoofd gedood. De schutter was evenals zijn vader lid van een schietvereniging.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!