De condities waaronder men aan de slag moet zijn bovendien slecht. In verscheidene kantoren op het eiland kan niet of nauwelijks meer worden gewerkt. "In zones waar de georganiseerde misdaad sterk is, moeten kantoren worden gesloten omdat er te weinig officieren van justitie zijn", klaagt Luca Palamara, voorzitter van de nationale vereniging van magistraten. Er zijn onlangs 55 plaatsen in Sicilië vrijgekomen, maar er waren slechts vier gegadigden. Drie kandidaten voor Palermo, eentje voor de stad Catania, terwijl voor de andere steden van Sicilië helemaal niemand is te vinden.
"Het is duidelijk dat de acties tegen de maffia nu een probleem worden", aldus officier van justitie Antonio Ingroia in Palermo. "Er zijn enkele jaren geleden hervormingen doorgevoerd door het ministerie waardoor de openbare aanklagers sterk worden benadeeld. De jongeren willen of kunnen nu niet meer naar Sicilië komen. Ook de bezuinigingen zorgen dagelijks voor problemen, een fax of kopieermachine ontbreekt vaak", aldus Ingroia.
Sicilië is decennialang in de greep geweest van de maffia. Veel onderzoeksrechters zijn door aanslagen van de maffia vermoord, zoals Giovanni Falcone en Paolo Borsellino in 1992. Na arrestaties van de beruchte Toto Riina (1993), Bernardo Provenzano (2006) en Salvatore Lo Piccolo (2007) is de Siciliaanse maffiatop ontmanteld, maar de macht van de maffia op het eiland is zeker niet uitgeschakeld.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Telfort Sim Only
Hete Huisvrouwen
Erotische webwinkel
Simpel Sim Only Abonnement
Nu bij neckermann.com
Autoverzekering
Vakantie Dagdeals
Win en verras iemand
Boek je zomervakantie
Last minute Gambia
Spectaculinair genieten
Nu € 4 korting op
Winterbanden