*

Zoeken
  Zoeken met  
15.0 °C
N 2
 
files 13
15 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
wo 25 mrt 2009, 07:14

Geredde walvissen weer gestrand

CANBERRA/PERTH -  Zes van de tien gestrande walvissen die dinsdag aan de westkust van Australië door natuurbeschermers terug in het water waren gezet, zijn opnieuw gestrand. Dit heeft het Australische ministerie van Milieu woensdag laten weten. De overige vier walvissen hebben waarschijnlijk wel de open zee gehaald.

Zes van de tien gestrande walvissen die dinsdag in Australië weer terug in het water werden gezet, zijn opnieuw gestrand. Zes van de tien gestrande walvissen die dinsdag in Australië weer terug in het water werden gezet, zijn opnieuw gestrand.

De tien walvissen waren met hijskranen op vrachtwagens getakeld en over land naar een plek gebracht waar zij makkelijker konden worden teruggezet in het water. Ze behoorden tot een groep van ruim tachtig dieren die waren gestrand op zo'n 270 kilometer ten zuiden van Perth. De meeste dieren stierven.

Twee van de geredde walvissen spoelden dood aan. De rest zal moeten worden afgemaakt, omdat ze in te slechte conditie verkeren om te worden teruggezet in het water.

Waarom walvissen af en toe massaal stranden is onbekend. Wetenschappers vermoeden dat sonargeluiden het natuurlijke 'navigatiesysteem' van walvissen verstoren, waardoor de zeezoogdieren gedesoriënteerd raken of te snel naar de oppervlakte gaan en daardoor ziek worden. Schepen gebruiken sonar om te navigeren. De laatste maanden zijn al meer dan vierhonderd walvissen aangespoeld op Australische stranden.

Walvissen die gered worden zijn vaak zo gedesoriënteerd dat ze opnieuw in de verkeerde richting zwemmen en wederom stranden.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!