*

Zoeken
  Zoeken met  
24.4 °C
NO 3
 
files 56
68 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
di 14 apr 2009, 10:55

Somalische piraten kapen opnieuw schip

NAIROBI -  Somalische piraten hebben dinsdag een Grieks koopvaardijschip gekaapt. Dat heeft het in Kenia gevestigde East African Seafarers' Assistance Programme, dat toezicht houdt op piraterij, laten weten.

De MV Irene vaart onder de vlag van Saint Vincent en de Grenadines. Het is het negende schip dat sinds begin april is gekaapt in de Golf van Aden en de Indische Oceaan.

De piraten eisen doorgaans grote sommen losgeld voor het schip en de vrijlating van de bemanning. Daaraan wordt vaak voldaan.

Zondag greep de Amerikaanse marine echter met geweld in om een Amerikaanse kapitein te bevrijden die werd vastgehouden op een reddingsboot. Bij de operatie kwamen drie kapers om het leven. Piraten hebben wraak gezworen


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!
Gerelateerde artikelen