*

Zoeken
  Zoeken met  
24.4 °C
NO 3
 
files 56
68 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
wo 15 apr 2009, 07:24

Mannetjesmieren overbodig voor voortplanting

LONDEN -  Een mierensoort die in de Amazone leeft, heeft voor de voortplanting geen mannetjes meer nodig. De soort reproduceert zich doordat de koningin zichzelf kloont en genetisch identieke dochters op de wereld zet. Dat ontdekten Amerikaanse onderzoekers, die hun onderzoek woensdag publiceerden in een wetenschappelijk tijdschrift.

Deze mierensoort is volgens de wetenschappers van de Universiteit van Arizona de eerste soort die zich voortplant zonder seks. Het voortplantingsorgaan van de mieren is door de jaren heen onbruikbaar geworden. Alle mieren hebben hetzelfde DNA.

De onderzoekers weten niet waarom en wanneer deze vorm van voortplanting bij deze mieren is ontstaan. Wel weten ze dat het „buitengewoon zeldzaam is voor mieren”.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!