Hasj gedoogd in Afghaanse leger
'Lijnen zinloos voor dikke ouderen'
Man vast om ontvoering in A'dam
Weer massale betoging in township
23 jaar na moord op homo's
'Elektrische sigaret ook ongezond'
Dief stuurt nieuwe tuinkabouter
'Chipkaar niet zomaar in A'dam'
Wilders: Premier buigt diep
Woning verwarde man doorzocht
'Op de bodyscan zie je niks'
Bellende trucker levert harddrugs...
Ook zaak in R'dam om koopzondag
Dertien jaar voor fatale overval
Minder dance 30/4 in Eindhoven
'Stuk tuin inleveren graag'
Jackpot van 129 miljoen euro
Kadirov luistert naar zijn moeder
Parlement Sri Lanka ontbonden
Crash Libanon door fout piloot
Spoeddebat over bezuinigingstaboes
PvdA houdt vast aan vertrek Uruzgan
NS: Bommelding had niet gemogen
Identiteit dode autobrand bekend
Aangevallen rechter vervangen
Voorwaardelijk geëist om dood baby
Halsema mist politieke conclusies
Dinsdag debat over 'Davids'
Q-koorts schrikt toerist af
Vraagtekens VVD bij reactie op Irak
Bobteam is klaar voor Winterspelen
Bekijk onze VancouverTweets
Mediaverbod Canadese schaatsers
Rogge waarschuwt Rusland
ALLES OVER DE WINTERSPELEN!
Eitje bakken voor open haard
Verdachte neerschieten fietsster...
Man is Stoer, Vrouw is Hoer'
Shalali Shalala
Moorddossier: Anneke van der Stap
Degenslikker slikt 18 zwaarden
Topless protest in Kiev tegen...
Vurnon Anita: 'Kampioenskriebels...
McClaren: 'We waren naïef en...
Martin Jol: 'Gelukkig weer ruim...
De geheimzinnigheid van de 55 jaar geleden mede door toedoen van prins Bernard in Oosterbeek gestarte bijeenkomsten, is een bron van inspiratie voor liefhebbers van samenzweringstheoriën. Even ten noorden van Vouliagmeni betitelde recent de Grieks-orthodoxe metropoliet (aartsbisschop) van Pireus de conferentie als een „criminele bende van het wereldzionisme die zich inspant om op de wereld een wrede dictatuur te vestigen onder aanvoering van Lucifer (de duivel)”. Dat berichtte donderdag de Britse krant The Times vanuit Griekenland.
Een superstaat onder leiding van Lucifer is niet de enige zorg van Bilderbergbloggers. Tal van Eurosceptici hebben gemeend dat de ontwikkeling van de Europese Unie tot sterke eenheidsstaat werd en wordt beraamd op deze onderonsjes. Opvallend is dat Eurocommissarissen meestal tot de gasten behoren. Tal van linkse geesten zien in de Bilderbergconferenties een kapitalistische samenzwering van een internationale elite die stiekem zijn macht wil uitbreiden. In de VS zijn er mensen die vermoeden dat het eigenlijke doel van de conferentie is de Verenigde Staten te laten opgaan in een veel grotere centraal geregeerde unie.
Wie er aanwezig zijn, is over het algemeen ook geheim. De president van de Wereldbank, Robert Zoelick, is donderdag „voor zaken in Athene” volgens zijn woordvoerder. Op de agenda van de Amerikaanse minister van Financiën, Tim Geithner, staat vrijdag en zaterdag merkwaardigerwijs helemaal niets. De baas van de Deutsche Bank, Jo Ackermann, is „de komende dagen op reis ergens in Europa”. Het hoofd van de ECB, Michel Trichet, blijkt „niet aanwezig tot het einde van de week”. Ook de Nederlandse justitieminister Hirsch Ballin is volgens kringen rond het kabinet van de partij.
© 1996-2010 Uitgeversmaatschappij De Telegraaf B.V., Amsterdam. Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
1. Gratis Blackberries
Subsidie en 6% BTW
Chat nu met de lekkerste
Gratis fitness tot
Stedentrip Istanbul
Yummy: Kim Holland 18+
Handig: Twee nummers
Thermae 2OOO
Met € 4 korting naar de Huishoudbeurs
ANWB: Tips! Voor
Nieuw: Hotelbon
Klik hier ! Alles over
de Mexicaanse griep!
Saldo 3 jaar vast
Restaurant Week !