*

Zoeken
  Zoeken met  
24.4 °C
NO 3
 
files 49
56 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
vr 29 mei 2009, 08:37

Slachtpartij walvissen begonnen

HVALVIK -  De zee In Hvalvik, op de Faroereilanden, kleurt deze dagen rood. De jaarlijkse gruwelijke slachtpartij van walvissen is er begonnen.

Er werden de afgelopen dagen al 180 walvissen afgemaakt en tegen het eind van de zomer zullen er dat 950 zijn.

'Feest'

De 'grindadráp' zoals de bewoners het bizarre 'feest' noemen is een traditie die al duizend jaar meegaat. De walvissen worden eerst omsingeld, dan de baai in gejaagd om dara gruwelijk afgeslacht te worden. Het vlees wordt niet verkocht, maar verdeeld onder de inwoners.

De meeste bewoners van de eilanden verantwoorden de slachting met een economisch motief. Er valt dusdanig weinig te verbouwen op de kille eilanden dat inwoners hun dieet tijdens de wintermaanden aanvullen met walvisvlees.

Zinloos

De jacht is dit jaar zinlozer dan ooit, want sinds vorig jaar worden de dieren door de gezondheidsinspectie als oneetbaar beschouwd omdat het vlees vol zou zitten met giftige stioffen zoals kwik, meldt Het Laatste Nieuws


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!