Eén handtas kost tot vier dieren het leven, terwijl er steeds minder wilde krokodillen leven. Hermès besloot dus om de dieren zelf te kweken. Op boerderijen in Australië worden de beesten daarom gefokt, met als enig doel: eindigen als handtas.
"Soms zijn drie tot vier krokodillen nodig voor één handtas", zegt Hermès-topman Patrick Thomas. "Daarom kweken we nu zelf krokodillen op onze Australische crocodile farms", aldus Thomas tegen persbureau Reuters.
De handtassen zijn het populairste item van de Franse modegigant. Hermès moet elk jaar drieduizend tassen uit krokodillenleder produceren om aan de vraag te voldoen, maar alsnog moeten klanten soms jaren wachten.
De prijs van de gewilde krokodillentas kan oplopen tot 35.000 euro. Ook op internet woedt een strijd om de felbegeerde Birkin Bag te bemachtigen.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Sim Only € 0 | KPN
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!