*

Zoeken
  Zoeken met  
24.4 °C
NO 3
 
files 35
35 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
di 09 jun 2009, 12:52

Verkeerd tanken kost Engelse politie 1 miljoen pond

LONDEN -  Onoplettende politieagenten die de verkeerde brandstof tanken, hebben de Engelse belastingbetaler de afgelopen drie jaar meer dan 1 miljoen pond (1,16 miljoen euro) gekost.

Foto: AFP

Vier auto’s per dag raken volgens een onderzoek van Mirror beschadigd omdat agenten het verschil tussen benzine en diesel niet kennen. Dat betekent dat de politie gemiddeld 6.500 pond per week kwijt is aan reparatiekosten.

De grootste verkwister is de Metropolitan Police Service. Agenten van dit korps, dat actief is in het grootstedelijke gebied rond Londen, tankten de afgelopen drie jaar maar liefst 671 keer de verkeerde brandstof.

De politie in Noord-Wales probeerde het verkeerd tanken al in 2006 te voorkomen door felgele kappen met het opdruk 'DIESEL' op dieselpompen te plaatsen. Desondanks ging het daarna nog 39 keer mis.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!