De demonstranten zijn in treinen en speciale bussen onderweg vanuit de hoofdstad Rome en andere grote Italiaanse steden als Milaan, Napels, Venetië, Bologna en Catania. Een groot aantal organisaties heeft zich samengevoegd onder de noemer No G8.
Ook bewoners van L'Aquila die door de aardbeving in april dakloos zijn geworden, doen mee aan de optocht. Zij hebben ertoe opgeroepen de demonstratie „vreedzaam en correct” te laten verlopen.
De G8-top in Genua in 2001 liep volledig uit de hand. In het centrum van de hoofdstad van Ligurië kwam het tot ware veldslagen tussen de politie en militante betogers. Een agent schoot één betoger dood.
De Italiaanse premier Silvio Berlusconi heeft de top dit jaar van Sardinië naar L'Aquila verplaatst in de hoop dat militante betoger zich er uit respect voor de slachtoffers beter gedragen. Er is een enorme politiemacht op de been in de hoofdstad van de Abruzzen.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Top 3 Samsung +
Hete Huisvrouwen
Erotische webwinkel
Simpel Sim Only Abonnement
Nu bij neckermann.com
Autoverzekering
Vakantie Dagdeals
Win en verras iemand
Boek je zomervakantie
Last minute Gambia
Wat voor weer
Nu € 4 korting op
Winterbanden