De Telegraaf
Zoeken
  Zoeken met  
 
-6 °C
NO 2
 
files 0
0 km.
euro95
diesel
1,493
1,125
 
 

SNELNIEUWS

Dinsdag 9 februari
di 03 nov 2009, 14:54

Zweepslagen voor illegale beltoon

KISMAYO -  Somaliërs kunnen zware straffen verwachten als ze een ringtone hebben die niet voldoet aan de eisen van de streng islamitische al-Shabaab-beweging. De extremistische militanten staan slechts gezongen verzen uit de Koran en Hadith toe als beltoon.

Dat zeggen burgers in de havenstad Kismayo, die onder controle staat van de extremisten. De 19-jarige Ali Mahamud Yusuf is gevlucht uit de stad. Hij kreeg vorige week 25 zweepslagen omdat hij een 'illegale' beltoon had op zijn mobieltje.

De leiders van Al-Shabaab verbieden elke vorm van vermaak. Popmuziek, televisie, dans en sport is verboden, zoals het ook in Somalië populaire voetbal. Ook mogen vrouwen volgens de beweging geen bh's dragen.

Al-Shabaab zou banden onderhouden met al-Qaeda.

Plaats op:      Facebook    Plaats op eKudos    Plaats op MSN reporter    Plaats op Delicious    Plaats op Twitter