De speciale VN-gezant voor Madagaskar, Tiebile Drame, heeft vrijdagavond laat bevestigd dat er een akkoord is. Drame was bij de ondertekening van het akkoord in de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba.
De partijen hebben afgesproken dat president Andry Rajoelina, die in maart de macht greep, mag aanblijven tot eind 2010. Hij krijgt echter twee 'co-presidenten' naast zich. Een van hen zal een bondgenoot van de afgezette president Marc Ravalomanana zijn.
De Verenigde Naties, de Afrikaanse Unie en de Europese Unie hadden de staatsgreep van Rajoelina veroordeeld. De organisaties hadden aangedrongen op een regering van nationale eenheid in Madagaskar.
Ravalomanana zei te hopen dat het land nu weer de blik op de toekomst kan richten. „We doen ons best om de situatie in Madagaskar te verbeteren en samen te werken. Ik ben ervan overtuigd dat het zal werken”, zei Ravalomanana voor de ondertekening. Naast Rajoelina en Ravalomanana tekenden ook de oud-presidenten Didier Ratsiraka and Albert Zafy het akkoord.
De eenheidsregering moet aanblijven tot de volgende verkiezingen in Madagaskar, eind volgend jaar. Overigens wordt nog onderhandeld over de verdeling van ministersposten.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Telfort Sim Only
Hete Huisvrouwen
Erotische webwinkel
Simpel Sim Only Abonnement
Nu bij neckermann.com
Autoverzekering
Vakantie Dagdeals
Win en verras iemand
Boek je zomervakantie
Last minute Gambia
Spectaculinair genieten
Nu € 4 korting op
Winterbanden