*

Zoeken
  Zoeken met  
22.9 °C
NNO 3
 
files 31
60 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
zo 08 nov 2009, 20:44

Stockholm krijgt eerste lesbische bisschop

STOCKHOLM -  De Zweedse hoofdstad Stockholm heeft een nieuwe bisschop: de lesbische Eva Brunne. Ze is de eerste openlijk homoseksuele bisschop van Zweden.

Foto: epa

Brunne (55) en haar partner zijn samen de pleegouders van een driejarig kind. Zondag werd ze ingezworen door de aartsbisschop van Uppsala, de leider van de Kerk van Zweden. Deze lutherse kerk is de belangrijkste geloofsgemeenschap in het Scandinavische land

„Wees niet bang om naar voren te komen en de gaven te gebruiken die God gegeven heeft”, zei aartsbisschop Anders Wejryd bij de ceremonie. De plechtigheid werd onder meer bijgewoond door de Zweedse koning Carl XVI Gustaf en koningin Silvia.

Homoseksuelen en lesbiennes kunnen sinds 1 mei van dit jaar met elkaar trouwen in Zweden. De lutherse Kerk van Zweden steunde de openstelling van het huwelijk, maar ging pas enkele weken geleden akkoord met de kerkelijke inzegening van huwelijken tussen twee mannen of twee vrouwen.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!