*

Zoeken
  Zoeken met  
22.9 °C
NNO 3
 
files 32
36 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
ma 09 nov 2009, 21:33

Merkel: Vrijheid bevochten

BERLIJN -  „Vrijheid ontstaat niet vanzelf. Voor vrijheid moet gevochten worden!” Dit zei de Duitse bondskanselier Angela Merkel maandag tijdens de herdenking van de val van de Berlijnse Muur twintig jaar geleden.

Merkel speecht voor de Brandenburger Tor. Merkel speecht voor de Brandenburger Tor. Foto: AFP

Merkel, van oorsprong Oost-Duitse, ziet in de bevrijding van de DDR ook een verplichting voor de toekomst. „Wij hebben het in eigen hand om ook de grenzen van onze tijd te overwinnen, net zoals wij er in 1989 in deze gedeelde stad in geslaagd zijn. Als wij erin geloven, zullen wij erin slagen.”

De christendemocrate repte over een „waarlijk gelukkig ogenblik voor de Duitsers”. Merkel: „Voor mij was het een van de gelukkigste momenten van mijn leven”.

Merkel herinnerde ook aan de pogroms tegen Joden op 9 november 1938 en noemde de 'Kristallnacht' het „donkerste hoofdstuk van de Duitse geschiedenis”.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!
Gerelateerde artikelen