Botten van de dinosauriër zijn opgegraven in de Zuid-Afrikaanse provincie Vrijstaat, in de omgeving van de stad Bloemfontein. „We wisten dat er waarschijnlijk fossielen lagen, maar we hadden nooit verwacht dat we iets van deze omvang zouden vinden”, zei hoofdonderzoeker Adam Yates.
De gevonden dinosaurus, die Aardonyx celestae is genoemd, leefde ongeveer 195 miljoen jaar geleden en was ongeveer 7 meter lang. „De dinosauriër liep waarschijnlijk op zijn achterpoten, maar kon ook op alle vier poten uit de voeten. Het dier had platte voeten met grote klauwen die zijn gewicht konden dragen”, aldus Yates.
De aardonyx is volgens de onderzoekers verwant aan de sauropoden. Deze dinosauriërs leefden ongeveer honderd miljoen jaar later en konden tot dertig meter lang worden. Bekende sauropoden zijn de apatosaurus, de brachiosaurus en de diplodocus.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Sim Only € 0 | KPN
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!