Dat maakte de Amerikaanse taalorganisatie Global Language Monitor woensdag bekend. Volgens een wiskundige formule die de frequentie van woorden en zinnen in kranten, tijdschriften en online media analyseert, kwam Obama, de achternaam van de Amerikaanse president, als nummer drie uit de bus. Het woord 'bailout' (financiële reddingsoperatie) eindigde op de vierde plaats. De grote evacuatie door de orkaan Katrina in New Orleans in 2005 bracht 'evacuee' op nummer vijf. Ook Google en tsunami staan in de top tien.
„Het eerste decennium van de 21e eeuw in woorden is een sombere gebeurtenis”, aldus de directeur van de organisatie. Er staan echter ook woorden van hoop in de lijsten.
De meest gebruikte uitdrukking van het decennium is 'climate change' (klimaatverandering). In de technologielijst staat microblogdienst Twitter bovenaan en Hollywood voert de culturele lijst aan met 'slumdog', wat verwijst naar de Oscarwinnende film Slumdog Millionaire.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Telfort Sim Only
Hete Huisvrouwen
Erotische webwinkel
Simpel Sim Only Abonnement
Nu bij neckermann.com
Autoverzekering
Vakantie Dagdeals
Win en verras iemand
Boek je zomervakantie
Last minute Gambia
Spectaculinair genieten
Nu € 4 korting op
Winterbanden