*

Zoeken
  Zoeken met  
 
-4 °C
O 3
 
files 33
30 km.
euro95
diesel
1,772
1,476
 
 
vr 20 nov 2009, 09:29

Venezuela blaast bruggen Colombia op

BOGOTA -  Venezolaanse militairen hebben aan de grens met buurland Colombia twee bruggen opgeblazen. De Venezolaanse vicepresident Ramon Carizález noemde de voetgangersbruggen in de Colombiaanse regio Norte de Santander illegaal. Carizález dreigde met het opblazen van meer bruggen in het het grensgebied met Colombia, aldus de Colombiaanse zender Caracol.

Colombiaanse dorpelingen waden door de rivier naast een van de twee door Venezuelaanse soldaten opgeblazen bruggen. Colombiaanse dorpelingen waden door de rivier naast een van de twee door Venezuelaanse soldaten opgeblazen bruggen. Foto: Reuters

De regering van Colombia tilt zwaar aan het incident. In een verklaring liet Bogotá weten dat het de kwestie gaat aankaarten bij Verenigde Naties en de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS).

De bruggen over de rivier Táchira waren gebouwd door inwoners van beide kanten van de grens. De regering van Colombia repte dan ook „van een agressieve daad tegen de burgerbevolking en de gemeenschappen in het grensgebied”. Volgens Venezuela werden de bruggen gebruikt voor drugshandel en andere illegale activiteiten.

De relatie tussen Colombia en Venezuela is al maanden gespannen. Het zint de Venezolaanse president Hugo Chávez niet dat de VS zeker zeven militaire bases op Colombiaans grondgebied mogen vestigen. Vanaf die locaties wordt het leger ingezet om drugshandel en guerrillagroepen als de Colombiaanse FARC te bestrijden.

Chávez vreest dat de VS zich op de bases voorbereiden op een invasie van Venezuela, dat rijk is aan olie. Hij riep zijn legerleiders twee weken geleden op zich voor te bereiden op oorlog.


Weekendabonnement
Weekendabonnement?
Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!


Logospel De Telegraaf