'Babymoordenaar!'
Brand in pand Nieuwe Markt Deventer
Weer pokerovervaller gepakt
'Rechtstreekse EU-commissaris'
Ambtenaar oneens met ontslag
Topcentra voor goede vaklieden
'Jachtige sfeer in Kamer'
Celstraf doodschieten hennepkweker
Verhagen tegen internetcensuur
Graafwerkzaamheden Vijzelgracht...
Dode man gevonden
Dronken bejaarde rijdt agent aan
Maliki wil hertelling
Moslima doet aangifte tegen PVV
Ziekenhuis verbiedt boerka
Stelling van de dag
Touringcar rijdt in sloot
Pakistan wil Khan onderzoeken
Karzai spreekt met opstandelingen
Giulia (29) jongste oma Europa
'Geen fouten in zaak Milly'
Vrouw komt om bij ongeval
Wolfgang Wagner overleden
Afstraffing voor Sarkozy
Kernpunten zorgstelsel VS
9-jarige brengt broertje ter wereld
Ibrahim Afellay zakt weg uit...
Videoblog Fatima Moreira de Melo,...
Haartransplantatie voor Bridget...
Raar maar waar: zien met je tong
Bellen en gamen met je hand
Vangstverbod blauwvintonijn...
Denzel Washington op Broadway
Katherine Heigl ontsnapt aan...
Hysterisch: Dames van Sex and The...
Tijdens een ceremonie in Kabul, de hoofdstad van Afghanistan, werd bekendgemaakt dat het Afghaanse leger binnen een jaar moet beschikken over 134.000 manschappen. Nu zijn dat er 95.000. Het aantal politieagenten moet omhoog van 82.000 naar 96.800.
De Afghaanse regering wil dat het aantal veiligheidsfunctionarissen nog verder toeneemt. Volgens minister van Defensie Abdul Rahim Wardak krijgt het leger op termijn de beschikking over 240.000 militairen. Minister van Binnenlandse Zaken Mohammad Hanif Atmar denkt dat de politie uiteindelijk zal beschikken over 160.000 personeelsleden. De bewindspersonen gaven niet aan wanneer deze doelen bereikt moeten zijn.
De NAVO-lidstaten hebben er net als de autoriteiten in Afghanistan een groot belang bij dat het land zo snel mogelijk beschikt over voldoende militairen en politieagenten. De veiligheidssituatie in Afghanistan is nu nog dramatisch, vooral wegens het gewapende verzet van extremistische organisaties zoals de Taliban. Dit ondanks de aanwezigheid van circa 110.000 buitenlandse troepen, waaronder ongeveer tweeduizend Nederlanders.
Het verminderen van de internationale troepenmacht komt pas in beeld als de Afghanen zelf kunnen zorgen voor hun veiligheid.
© 1996-2010 Uitgeversmaatschappij De Telegraaf B.V., Amsterdam. Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
1. Gratis Blackberries
Nu dubbel voordeel bij
Hete huisvrouwen
Registreer je domeinnaam!
Zonnige vakanties!
Yummy: Kim Holland 18+
Thermae 2OOO
5x kans op
Doorlopende
Hotel cadeaukaart
EHBO cursus:
De nieuwste telefoons
Flexibel sparen
2,5% bij € 10.000