De autoriteiten konden nog niets mededelen over de motieven voor de aanslag op de volle Nevski (Neva) Express. Het gaat om de zwaarste aanslag in Rusland in jaren buiten het conflictgebied in de Kaukasus. Russische media speculeerden over een betrokkenheid van Tsjetsjeense opstandelingen uit de Kaukasus.
De autoriteiten gaven de spoorlijn, de belangrijkste in het land, in de ochtenduren weer vrij nadat de rails waren gerepareerd en de beschadigde, deels ontspoorde trein was verwijderd. Nog zeker tachtig mensen liggen in het ziekenhuis en 26 mensen gelden als vermist.
Deskundigen gingen verder met hun onderzoek bij de plek van de aanslag. Eerder had de Russische binnenlandse veiligheidsdienst FSB gemeld dat de bom een kracht had van 7 kilo TNT.
Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken blijkt uit het eerste bewijsmateriaal dat verscheidene personen waren betrokken bij de aanslag. Een beschrijving van een van de verdachten is vrijgegeven.
Een ultranationalistische groepering eiste op internet de verantwoordelijkheid voor de aanslag op, maar de verklaring werd door onderzoekers onmiddellijk in twijfel getrokken. In 2007 was op hetzelfde traject al een Nevski Express ontspoord na een bomaanslag. Daardoor raakten dertig mensen gewond. Die aanslag was vermoedelijk het werk van Tsjetsjeense rebellen.
Bij aanslagen in 2004 op de metro van Moskou en op twee vliegtuigen waren tientallen slachtoffers gevallen.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Top 3 Samsung +
Hete Huisvrouwen
Erotische webwinkel
Simpel Sim Only Abonnement
Nu bij neckermann.com
Autoverzekering
Vakantie Dagdeals
Win en verras iemand
Boek je zomervakantie
Last minute Gambia
Spectaculinair genieten
Nu € 4 korting op
Winterbanden