In Kenia zou de 28-jarige afgelopen zomer een aanslag hebben beraamd op de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton. De minister was op dat moment in Afrika. Dat melden Deense media zondag, op basis van berichten uit Kenia. Er was niet genoeg bewijs om de Somaliër vast te blijven houden. Hij werd in september vrijgelaten en keerde terug naar Denemarken. De Deense inlichtingendiensten zouden hiervan hebben geweten.
Bo Jensen, de Deense ambassadeur in Kenia, ontkent de complottheorie echter, meldt de krant Ekstrabladet. De 28-jarige zou zijn aangehouden in Kenia omdat zijn reisdocumenten niet in orde waren. Het woord 'terreurdreiging' zou volgens Jensen niet in de mond genomen zijn.
De Somaliër heeft vrijdagavond geprobeerd het huis van Westergaard binnen te dringen met een mes en een bijl. Westergaard is ongedeerd gebleven. De Somaliër werd met schotwonden in armen en benen naar het ziekenhuis gebracht. Vanuit het ziekenhuis werd hij zaterdag met een verband om een arm en met een gespalkt been op een stretcher naar de rechtbank in Aarhus vervoerd.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Sim Only € 0 | KPN
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!