*

Zoeken
  Zoeken met  
22.9 °C
NNO 3
 
files 35
40 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
do 21 jan 2010, 13:50

Actie Suriname voor Haïti 'hartverwarmend'

PARAMARIBO -  Het Surinaamse Rode Kruis is zeer positief over de respons op de inzamelingsactie voor Haïti. Bij de afsluiting van een marathon op de televisie en radio, kort na middernacht donderdagochtend, was er ruim 1 miljoen Surinaamse dollar (circa 260.000 euro) opgehaald.

Alle lagen van de bevolking en het bedrijfsleven in het land met bijna een half miljoen inwoners deden mee aan de actie Help Haïti. Bekende kunstenaars stelden schilderijen beschikbaar voor een veiling. Vooral jongeren stuurden sms'jes en gaven zo ook een dollar aan Haïti. Verscheidene radio- en televisiestations deden mee aan de marathon.

Marja Naarendorp, directeur van het Surinaamse Rode Kruis noemde het „hartverwarmend” dat veel mensen hebben gegeven. Surinaamse koren geven vrijdagavond een concert. Het koor van de Opleiding van Leraren componeerde een lied voor Haïti. De opbrengsten van de cd zijn voor het door de aardbeving getroffen land.

Het geld wordt gestort op de rekening van het Internationale Rode Kruis. Eerder gaf de regering van Suriname al 1 miljoen Amerikaanse dollar aan Haïti.

In Suriname wonen meer dan drieduizend Haïtianen. Vertegenwoordigers van de Haïtiaanse gemeenschap in Suriname lieten weten dankbaar te zijn voor de getoonde solidariteit. „Wij zijn overweldigd door de steun en vriendschap die wij hebben ervaren in deze moeilijke tijd”, aldus Fritznel Exantus.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!
Gerelateerde artikelen