*

Zoeken
  Zoeken met  
 
-3 °C
NO 2
 
files 3
3 km.
euro95
diesel
1,768
1,476
 
 
ma 01 feb 2010, 15:12

Luidruchtige smokkelwaar

MOSKOU -  Een Russische smokkelaarster is aan de Chinees-Russische grens op heterdaad betrapt toen haar smokkelwaar bij de grenspost luid begon te fluiten en te piepen. De vrouw wilde de grens langs de rivier de Amur oversteken met ongeveer vijftig tropische vogeltjes onder haar jas, berichtten de Russische autoriteiten maandag.

De rivier Amur in Oost-Rusland. De rivier Amur in Oost-Rusland. Foto: AP

De voering was vermaakt ten behoeve van deze smokkel. De vogeltjes sliepen, maar ontwaakten juist op de grens en begonnen te fluiten. „Het was voor omstanders onder wie douanebeambten onmogelijk dit niet te horen”, aldus een van de betrokken douaniers.

De vrouw was van het Chinese Heihe op weg naar haar Russische woonplaats Blagovesjtsjensk. Ze moet een boete betalen. De smokkelwaar is door milieu-inspecteurs in beslag genomen.


Weekendabonnement
Weekendabonnement?
Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!


Logospel De Telegraaf