*

Zoeken
  Zoeken met  
22.9 °C
NNO 3
 
files 39
45 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
wo 03 feb 2010, 09:54

Iran stuurt rat op ruimtemissie

TEHERAN -  Het bewind in Iran heeft het begin van de herdenking van de Islamitische Revolutie van 1979 woensdag aangegrepen voor de lancering van een satellietraket. Die bracht volgens Iraanse media een aantal levende wezens in een baan rond de aarde. Het zou gaan om een rat, schildpadden en wormen.

De lancering van de in eigen beheer gebouwde Kavoshgar 3-raket zou zonder problemen zijn verlopen. Verscheidene tv-zenders lieten beelden zien van het begin van de reis van de raket, die was voorzien van een capsule. Vrijwel gelijktijdig presenteerde president Mahmoud Ahmadinejad de nieuwste in Iran gebouwde raket voor de lancering van satellieten, de Simorgh.

De gebeurtenissen van woensdag vielen samen met het begin van de tiendaagse herdenking van de islamitische revolutie. Die wordt afgerond op 11 februari.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!