Kwartier werk voor Big Mac
Cohen krijgt bijles
Directeur ziekenhuis ontslagen
In Veendam klinkt roep om...
Schiphol wil af van masten
Veenendaal is op ergste voorbereid
‘Rechter moet misbruik onderzoeken’
Dierenbe-scherming opgelicht
Ontuchtpleger spreekt
Opnamestop anti-rookpoli
Israëlische aanval op Gaza
Ambtenaren krijgen biologieles
'Pest-olifant' Emmen moet weg
Pastors verliefd op Aboutaleb
Staking gedetineerden
'Verdenking doodslag is nog maar...
Mariabeeldjes kijken
Premier huurt geestenbanner in
'Duurste seks-speeltje': 40.000...
Vader mishandelt schooldirecteur
Cohen blijft in ambtswoning
Defensie schrapt 'nieuweling-bonus'
Studenten vinden dinosaurus
Veebedrijven Brabant aan banden
Tromp laat laatste piraten vrij
Metroreizigers in gevaar gebracht
Enorme sprong PvdA in peiling
Gezocht: Bondgirl
Duizenden lopen stille tocht Milly
Mijnramp Sierra Leone: 200 doden
Haartransplantatie voor Bridget...
Raar maar waar: zien met je tong
Bellen en gamen met je hand
Vangstverbod blauwvintonijn...
Denzel Washington op Broadway
Katherine Heigl ontsnapt aan...
Hysterisch: Dames van Sex and The...
Videoblog Fatima Moreira de Melo
Eljero Elia: 'Ruud is goed voor...
Ajax scout Belgisch toptalent...
Fonseka is opgepakt wegens „militaire overtredingen”, meldden de autoriteiten. Hij zou een staatsgreep voorbereiden en een moord beramen. Fonseka was met enkele andere oppositiefiguren in gesprek toen militairen het kantoor van het Volksbevrijdingsfront (JVP) bestormden. „Hij werd op zeer gênante wijze weggesleept voor onze eigen ogen”, aldus congresleider Rauff Hakeem. Zwaarbewapende militairen weerhielden mensen ervan het kantoor binnen te gaan.
De overtredingen zouden zijn begaan toen Fonseka nog aan het hoofd van het leger stond. Die periode eindigde in november, toen hij in de race om het presidentsschap stapte.
De gepensioneerde viersterrengeneraal Fonseka verloor de presidentsverkiezingen op 26 januari van Mahinda Rajapaksa. Sinds Rajapaksa aan de macht is zijn zeker 37 mensen opgepakt, omdat ze een aanslag op hem zouden plannen. Onder de gearresteerden zouden veel hooggeplaatste officieren uit het leger zijn. Volgens oppositieleden is de Sri Lankaanse regering aan een heksenjacht begonnen op aanhangers van Fonseka. Hij weigert zich bij de uitslag neer te leggen, omdat er volgens hem sprake was van fraude bij de stembusgang.
Al tijdens de verkiezingen opende de regering de frontale aanval op Fonseka. Hij kon zijn stem niet uitbrengen, omdat zijn naam ontbrak op de lijst van stemgerechtigden. Een dag na de verkiezingen omsingelden militairen het hotel waar Fonseka zich bevond, maar pakten hem toen nog niet op. Later vielen ze zijn kantoor binnen op zoek naar „illegaal materiaal”.
Rajapaksa's termijn liep nog twee jaar, maar door vervroegd de verkiezingen uit te schrijven hoopte hij te profiteren van de klinkende overwinning op de rebellenbeweging Tamil Tijgers. De opstandelingen in het noorden werden vorig jaar verslagen, na een 25 jaar durende strijd voor onafhankelijkheid. Dat Fonseka, die als generaal het leger aanvoerde in de strijd tegen de Tijgers, voor de oppositie aantrad, leek een streep door de rekening voor Rajapaksa.
© 1996-2010 Uitgeversmaatschappij De Telegraaf B.V., Amsterdam. Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
1. Gratis Blackberries
Nu dubbel voordeel bij
Hete huisvrouwen
Registreer je domeinnaam!
Zonnige vakanties!
Yummy: Kim Holland 18+
Thermae 2OOO
5x kans op
Doorlopende
Hotel cadeaukaart
EHBO cursus:
De nieuwste telefoons
Flexibel sparen
2,5% bij € 10.000