*

Zoeken
  Zoeken met  
 
-4 °C
O 3
 
files 36
24 km.
euro95
diesel
1,772
1,476
 
 
ma 08 feb 2010, 18:28

Fraudeur krijgt schadevergoeding

VADUZ -  Een Liechtensteinse bank moet een Duitse belastingfraudeur die er zijn zwart geld verstopte een schadevergoeding van 7,3 miljoen euro betalen. Dit heeft een rechtbank in het alpenvorstendommetje bepaald, zo werd maandag bekend.

Foto: EPA

Een medewerker van de Liechtensteinse bank LGT Treuhand stal in 2002 informatie over rekeningen met zwart geld en verkocht die door aan de Duitse geheime dienst BND. Een handelaar in onroerend goed werd daarop in 2008 veroordeeld tot twee jaar voorwaardelijke celstraf en 7,5 miljoen euro boete. Ook moest hij 11,9 miljoen euro aan achterstallige belasting aan de Duitse fiscus betalen.

De zakenman verwijt de bank dat hij niet tijdig over de diefstal is ingelicht. Daardoor had hij niet de gelegenheid om zichzelf op tijd aan te geven, waardoor hij een lagere straf zou hebben gekregen. De rechters vonden net als de zakenman dat de bank onzorgvuldig heeft gehandeld. De bank gaat in hoger beroep.


Weekendabonnement
Weekendabonnement?
Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!


Logospel De Telegraaf