De Telegraaf
Zoeken
  Zoeken met  
 
9 °C
N 4
 
files 0
0 km.
euro95
diesel
1,561
1,189
 
 

SNELNIEUWS

Zaterdag 20 maart
di 09 feb 2010, 13:48

Fonseka voor krijgsraad in Sri Lanka

AMSTERDAM -  De Sri Lankaanse oud-legerleider en ex-presidentskandidaat Sarath Fonseka moet voorkomen voor een militair gerechtshof. Dat meldde een hoge functionaris binnen het leger van Sri Lanka dinsdag.

Sarath Fonseka

Fonseka werd maandag gearresteerd wegens niet nader gespecificeerde „militaire overtredingen”. Die zou hij hebben begaan, toen hij nog aan het hoofd van het leger stond. Die periode eindigde in november, toen hij in de race om het presidentsschap stapte.

De Verenigde Staten en mensenrechtenorganisatie Amnesty International hebben protest aangetekend tegen de arrestatie van Fonseka. De gepensioneerde viersterrengeneraal verloor op 26 januari de presidentsverkiezingen van zittend staatshoofd Mahinda Rajapaksa. Tientallen mensen werden sindsdien opgepakt, omdat ze een aanslag zouden willen plegen op het leven van Rajapaksa.

De arrestatie heeft ook tot protest van de oppositie geleid. Een woordvoerder van de marxistische partij JVP en parlementslid Vijitha Herath zeiden dat „de generaal, die terroristen heeft verslagen, met geweld uit zijn kantoor was gesleept”. Vorig jaar werd de rebellenbeweging Tamil Tijgers onder zijn leiding verslagen.

Fonseka's vrouw Anoma zei dinsdag tegen journalisten dat haar echtgenoot „als een beest” is behandeld en noemde de arrestatie een „ontvoering”. Ze zei ook dat haar man nooit een staatsgreep heeft proberen te plegen op de dag van de presidentsverkiezingen. De regering heeft hem daarvan beschuldigd.

Plaats op:      Facebook    Plaats op eKudos    Plaats op MSN reporter    Plaats op Delicious    Plaats op Twitter