De Telegraaf
Zoeken
  Zoeken met  
 
12 °C
Z 4
 
files 7
23 km.
euro95
diesel
1,563
1,189
 
 

SNELNIEUWS

Vrijdag 19 maart
wo 10 feb 2010, 14:00

Jongere ontsnapt uit gevangenis

TONGEREN -  Uit een gevangenis voor jeugddelinquenten in Tongeren hebben drie gevangenen geprobeerd te ontsnappen. Twee belandden in het ziekenhuis, de derde is nog op de vlucht.

Om 9:30 kwam de melding van de ontsnapping binnen, waarna tien politieploegen en een speurhond op jacht gingen naar de voortvluchtige.

Val van elf meter

De delinquenten wisten vanuit hun cellen de muur rondom de gesloten instelling te bereiken, waarna ze over de muur richting de vrijheid kropen. Voor een 19-jarige man uit Antwerpen en een 18-jarige man uit Gent ging dat helemaal fout. Zij vielen van de muur en kwamen elf meter lager op de grond terecht. Eén van hen brak zijn been en ook de ander liep nog onbekende verwondingen op. De 19-jarige Antwerpenaar kroop wel over de muur en kon ontkomen.

De speurhond raakte het spoor van de voortvluchtige uit Antwerpen kwijt in de buurt van het station. Dat bevestigde de lokale politie woensdagmiddag, meldt Het Nieuwsblad.

Heropening

Het gaat om de eerste ontsnapping uit de gevangenis in Tongeren sinds de heropening in november 2009. Er zit een tiental gedetineerden opgesloten, terwijl er zestig cipiers aan de slag zijn.

Plaats op:      Facebook    Plaats op eKudos    Plaats op MSN reporter    Plaats op Delicious    Plaats op Twitter