Het epicentrum van de bevingen donderdag lag ook voor de kust van Chili, maar nu bij de centrale regio Libertador O'Higgins, iets meer dan 100 kilometer van de hoofdstad Santiago en de grote kuststad Valparaiso. De stad Rancagua dichtbij het epicentrum heeft hierdoor flinke schade opgelopen. Het is nog onbekend of er slachtoffers zijn gevallen. Dat maakte de kersverse president bekend.
Het internationale Tsunamiwaarschuwingscentrum had geen tsunami-alarm uitgevaardigd, maar de Chileense marine deed dat wel. Bij de vorige aardbeving, op 27 februari, hadden de autoriteiten dat nagelaten. In dorpen en steden aan de kust zaaiden vloedgolven vervolgens dood en verderf.
De genodigden voor de inauguratie in Valparaiso waren donderdag al verlaat door enkele naschokken. Na de zware beving werden ze door de autoriteiten naarstig geëvacueerd uit de kustplaats.
„Laten we onze tranen drogen en werken aan de grote uitdaging om ons land weer op te bouwen”, had Pinera kort na zijn beëdiging gezegd. „We gaan een beter land bouwen dan het was.”
De president houdt later op donderdag zijn inaugurele rede in Santiago.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Sim Only € 0 | KPN
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!