*

Zoeken
  Zoeken met  
 
-6 °C
O 2
 
files 1
0 km.
euro95
diesel
1,772
1,476
 
 
vr 12 mrt 2010, 14:25

Britse Fritzl: Ik had er plezier in

LONDEN -  De 56-jarige man uit Sheffield waarvan woensdag bleek dat hij zijn twee dochters jarenlang verkrachtte en bezwangerde had 'plezier' in wat hij deed.

De zaak wordt in de Britse media omschreven als een 'horrorcampagne' die 35 jaar zou duren. De man, die de Britse Fritzl genoemd wordt, maakte zijn dochters in die drie decennia 18 keer zwanger. Ze baarden in een kwart eeuw zeven kinderen van hun vader, waarvan sommige baby's met genetische afwijkingen ter wereld kwamen. De man zit sinds 2008 een levenslange celstraf uit.

Plezier

De Brit, die zichzelf 'the gaffer' (oude baas) noemt, vertelde de rechter plezier te hebben in het mishandelen en verkrachten van zijn dochters. Dat blijkt uit rechtbankverslagen. Hij genoot ervan zijn dochters te bezwangeren. Zelfs toen de vrouwen complicaties opliepen tijdens de zwangerschappen, ging de horror-Brit door met het misbruik.

Angst

Een van de twee dochters van de man heeft vrijdag in een interview met het Britse blad The Sun laten weten dat ze het misbruik niet durfde te melden bij de politie, uit angst dat ze haar kinderen zou kwijtraken.

Afgenomen

"We houden meer van onze kinderen dan wat dan ook ter wereld", zegt de vrouw over haar zus en haarzelf. "Toen ik ouder werd, zei hij dat mijn kinderen werden afgenomen als ik iets zou vertellen."

"Toen mijn moeder me vroeg wie de vader van mijn eerste kind was, zei ik maar dat het een jongen uit het dorp was - maar ik wist dat de echte vader van mijn kind mijn eigen vader was", aldus het slachtoffer.

Excuses

Britse zorginstellingen boden woensdag nog hun excuses aan in de zaak. De instanties voor kinderbescherming die toezicht hielden op het gezin, erkenden dat ze habben gefaald.


Weekendabonnement
Weekendabonnement?
Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!


Logospel De Telegraaf