*

Zoeken
  Zoeken met  
 
-6 °C
O 2
 
files 136
202 km.
euro95
diesel
1,772
1,476
 
 
ma 15 mrt 2010, 10:43

'Belgische koning Albert II miljardair'

BRUSSEL -  Het privévermogen van de Belgische koning Albert II zou een veelvoud zijn van de 12,4 miljoen euro die hij al jarenlang bij de belasting opgeeft. De Vlaamse krant Het Nieuwsblad citeerde maandag financieel specialist Thierry Debels, die stelt dat de monarch tachtig maal meer bezit dan het opgegeven bedrag en dat hij dus miljardair is.

Koning Albert met zijn vrouw, prinses Paola Koning Albert met zijn vrouw, prinses Paola Foto: Reuters

De koning gaf later op de dag een verklaring uit, waarin de berichtgeving werd weggezet als onzin. „Meer dan acht jaar geleden ontkende het koninklijk paleis een al even verzonnen bedrag, vermeld in een ander boek”, aldus het communiqué.

Debels is echter zeker van zijn zaak en stelt dat het privévermogen van Albert II waarschijnlijk nog aanzienlijk hoger ligt dan een miljard euro. „Dat is allicht nog een onderschatting”, aldus Debels in Het Nieuwsblad. Hij zegt dat er bijvoorbeeld „nog flink wat fortuin in Congo” niet in de optelsom is verrekend.

Debels onderzocht de persoonlijke rijkdom van het Belgische koningshuis in zijn boek 'Het verloren geld van de Coburgs'. Hij baseert zijn cijfers op de historische aandelen van het koningshuis bij de Generale Maatschappij, dat is opgegaan in het huidige Suez-Tractebel.


Weekendabonnement
Weekendabonnement?
Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!


Logospel De Telegraaf