De Belgen voldoen hiermee aan een verzoek van de Amerikaanse president Barack Obama. Die had gevraagd om een langere aanwezigheid van Europese soldaten in de strijd tegen de Taliban.
Er zijn nu een kleine zeshonderd Belgische militairen in Afghanistan, aldus de woordvoerder. Zij zijn actief in de noordelijke provincie Kunduz, op de luchtmachtbasis in Kabul en de luchtmachtbasis in Kandahar. België zal ook nog 28 extra militairen sturen die zich gaan bezighouden met de opleiding van Afghaanse genie en Afghaanse chauffeurs. Het blijft daarmee binnen het eerder afgesproken plafond van 626 militairen.
De Vlaamse oppositiepartij Groen! vindt het besluit onbegrijpelijk, omdat het parlement niet is geraadpleegd. Volgens fractieleider Wouter De Vriendt van Groen! is het democratisch onaanvaardbaar dat het parlement zich niet heeft kunnen uitspreken over de verlenging. „In andere landen is er een breed debat over de verlenging of de terugtrekking van de troepen. In Nederland is er zelfs een regering over gevallen”, aldus De Vriendt. Zijn partij wil een spoedzitting van de commissies Buitenlandse Zaken en Defensie.
Nederland heeft nog geen antwoord gegeven op een verzoek van de NAVO om langer in Afghanistan actief te blijven. Het demissionaire kabinet laat een besluit over het eventueel langer in Afghanistan blijven van Nederlandse soldaten over aan een volgend kabinet.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Top 3 Samsung +
Hete Huisvrouwen
Erotische webwinkel
Simpel Sim Only Abonnement
Nu bij neckermann.com
Autoverzekering
Vakantie Dagdeals
Win en verras iemand
Boek je zomervakantie
Last minute Gambia
Wat voor weer
Nu € 4 korting op
Winterbanden