Het nieuwe duikrecord voor witte haaien staat op naam van Shack. Met een lengte van bijna vijf meter is dit mannetje de grootste haai die betrokken is bij een meerjarig onderzoek naar het leefgedrag van de diersoort. NIWA-medewerkers hebben daarvoor 25 witte haaien voorzien van meetapparatuur en een gps-baken.
Zenders
Na verloop van tijd laat de apparatuur los en drijft naar boven. Vervolgens zenden ze een signaal uit, waardoor ze kunnen worden opgepikt en onderzocht. De apparaatjes registreren onder meer constant de temperatuur van het water en de diepte waarop de haai heeft gezwommen.
Voorkeur
De wetenschappers hebben met behulp van de data vastgesteld dat witte haaien tot 300 kilometer per dag kunnen afleggen. Ook blijken ze in de Nieuw-Zeelandse herfst en winter (april tot september) de wijk te nemen naar warmere wateren tot in in de buurt van de evenaar, terwijl voorheen werd verondersteld dat ze een voorkeur hadden voor koud water.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Telfort Sim Only
Hete Huisvrouwen
Erotische webwinkel
Simpel Sim Only Abonnement
Nu bij neckermann.com
Autoverzekering
Vakantie Dagdeals
Win en verras iemand
Boek je zomervakantie
Last minute Gambia
Spectaculinair genieten
Nu € 4 korting op
Winterbanden