Hij voegde er aan toe dat een onderzoeksrechter zelfstandig kan beslissen of hij invallen noodzakelijk vindt. „Een onderzoeksrechter is volledig onafhankelijk”, onderstreepte De Clerck.
Belgische justitiemedewerkers doorzochten donderdag urenlang het aartsbisschoppelijk paleis in Mechelen en de woning van kardinaal Godfried Danneels. De actie hield verband met een onderzoek naar seksueel misbruik van kinderen binnen de kerk. Er werden geen verborgen dossiers gevonden.
Ook bij de commissie-Adriaenssens in Leuven, die misbruik door geestelijken onder de loep neemt, vond een huiszoeking plaats. Daarbij werden 475 dossiers meegenomen. De commissie toonde zich geschokt. Volgens haar is de privacy van slachtoffers geschonden.
Een woordvoerder van het parket in Brussel liet vrijdag weten dat de slachtoffers zich geen zorgen hoeven te maken. Hun privacy zal door justitie goed worden beschermd, verzekerde hij.
De woordvoerder bevestigde ook dat bij de doorzoeken van de kathedraal van Mechelen het graf van kardinaal Mercier is geopend. Désiré-Joseph Mercier was begin vorige eeuw aartsbisschop van Mechelen. Politiefunctionarissen wilden nagaan of in het graf bezwarende documenten waren verborgen. Dat bleek niet het geval.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Sim Only € 0 | KPN
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!