Dat heeft de Colombiaanse krant El Tiempo vrijdag gemeld op gezag van het Colombiaanse ministerie van Defensie. Het ministerie weet niet waarom Betancourt de regering verantwoordelijk houdt voor de schade die ze heeft opgelopen tijdens haar gijzeling. Het ministerie is stomverbaasd over de eis van de politica en stelde dat militairen hun levens hebben geriskeerd om Betancourt en andere gijzelaars vrij te krijgen.
„De beide eisen tot schadevergoeding zijn bij het ministerie ingediend op 30 juni. Slechts twee dagen later heeft Betancourt in Bogota met hoge militairen en andere bij de actie bevrijde gijzelaars de tweede verjaardag van de operatie gevierd”, liet het departement in een verklaring weten.
Betancourt zelf eist omgerekend 2,5 miljoen euro. Haar moeder en haar kinderen willen nog eens 4,15 miljoen zien van de overheid, maakte de regering vrijdag bekend. Aanvankelijk werd er gesproken over een eis van ongeveer 5 miljoen euro.
Betancourt werd in 2002 ontvoerd toen ze kandidaat was voor het presidentschap van Colombia. In juli 2008 werd ze samen met veertien anderen bevrijd uit handen van de FARC door het Colombiaanse leger.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Telfort Sim Only
Hete Huisvrouwen
Erotische webwinkel
Simpel Sim Only Abonnement
Nu bij neckermann.com
Autoverzekering
Vakantie Dagdeals
Win en verras iemand
Boek je zomervakantie
Last minute Gambia
Spectaculinair genieten
Nu € 4 korting op
Winterbanden