*

Zoeken
  Zoeken met  
19.2 °C
NNO 3
 
files 34
36 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
za 04 sep 2010, 23:11

Belgische koning stelt bemiddelaars aan

BRUSSEL -  De Belgische koning Albert II heeft zaterdagavond Senaatsvoorzitter Danny Pieters en Kamervoorzitter André Flahaut, aangewezen als bemiddelaar in de kabinetsformatie. Die strandde vrijdag nadat de zeven onderhandelende partijen het niet eens konden worden over een compromisvoorstel van preformateur Elio Di Rupo voor een staatshervorming. Di Rupo bood zijn ontslag aan. De koning hield dat aanvankelijk in beraad, maar heeft het zaterdagavond verleend.

Pieters is lid van de Vlaamse-nationalistische N-VA, Flahaut van de PS (Franstalige socialisten), de twee grootste partijen sinds de verkiezingen van 13 juni. Zij moeten bekijken of een doorstart van de stukgelopen besprekingen mogelijk is.

De koning ontving zaterdag de voorzitters van de onderhandelende partijen. Naast N-VA en PS gaat het om de Vlaamse en Franstalige christendemocraten en groenen en de Vlaamse socialisten. Vijf partijen toonden zich vrijdag positief over het compromis dat Di Rupo (PS) op tafel had gelegd. N-VA en de Vlaamse christendemocraten wezen het echter af. De Franstalige partijen haalden zaterdag vooral uit naar N-VA-leider Bart De Wever. Die zou veel te veel willen binnenhalen en niet bereid zijn water bij de wijn te doen.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!