Eerder op de dag hadden honderden woedende Afghanen in Kabul, de hoofdstad van Afghanistan, geprotesteerd tegen het voornemen van de kerk in de Amerikaanse stad Gainesville. Voorganger Terry Jones, een fundamentalistische christen, had circa vijftig kerkbezoekers zondag opgeroepen aanstaande zaterdag 11 september mee te doen aan de door hem bedachte 'Verbrand een Koran-dag'.
Het nieuws drong snel door tot Afghanistan. Boze betogers riepen maandag in Kabul leuzen als 'Dood aan Amerika'. De Amerikaanse luitenant-generaal William Caldwell, de commandant van de trainingsmissie van de NAVO in Afghanistan, begrijpt het sentiment. „Het is hun Heilige Boek”, aldus Caldwell, die erop wijst dat enkele van zijn landgenoten kennelijk van plan zijn de koran te vernietigen en te ontheiligen. „Het veroorzaakt hier nu al veel discussie en bezorgdheid.”
Petraeus stelde dat Jones en zijn volgelingen met hun retoriek de Taliban en andere radicale moslims in de kaart spelen. „Dit is precies het soort acties dat door de Taliban wordt gebruikt en het is duidelijk dat er problemen kunnen ontstaan.”
De topmilitairen waarschuwen verder dat het plan voor de koranverbranding inspanningen kan ondermijnen van president Barack Obama, die sinds zijn beëdiging betere betrekkingen nastreeft met de 1,5 miljard moslims in de wereld. Desondanks weet Jones van geen wijken. Hij noemde het „tragisch“ als er doden zouden vallen als gevolg van zijn actie, maar benadrukte in een interview met de nieuwszender CNN vooral dat „we ons vroeger of later moeten verzetten tegen de islam”.
Op de website van de 'Nieuw-Testamentische, Charismatische, Non-denominationele Kerk' staat dat deze geloofsgemeenschap „de islam wil ontmaskeren” als een „gewelddadige en onderdrukkende religie”. Op de site staat ook een advertentie voor een boek met de titel Islam is of the Devil (Islam is van de Duivel), geschreven door Jones.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Sim Only € 0 | KPN
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Erotische webwinkel
Ik vis pas als
Summersale Knaller!